עורך דין עסקים

עורך דין לעסקים מומחה בדיני חברות לרבות כל קשור בניהול חברה ועסקים. תחום העיסוק כולל סיוע משפטי בהקמת החברה ו/או העסק, ביצוע עסקאות, לרבות הסכמים וייעוץ שוטף, וכל פעילות רלוונטית אחרת הקשורה לחברה או לעסק.

בחירת עורך דין מנוסה החל מהשלבים הראשונים של העסק מהווה את אחד מכלי המפתח לניהול תקין ובריא של העסק. חברות ובעלי עסקים נתקלים בעסקאותענייני חוזים ותהליכים שונים הדורשים סיוע והכוונת גורם משפטי. קבלת ייעוץ מעורך דין הבקיא בתחום העסקי, מונעת סכסוכים מיותרים, ועשויה לפתור בעיה בטרם זו תתעורר.

הניסיון לחסוך בייעוץ, עשוי לעלות בנזק העולה עשרות ומאות מונים על החיסכון, במיוחד בקצב המהיר בו מתבצעות העסקאות בשוק.

כיצד לבחור עורך דין לעסקים?

קביעת פגישת ייעוץ:

אין טוב כמראה עיניים והתרשמות בפגישת פנים-מול-פנים עם עורך הדין המועמד לעבוד עם בית העסק. בפגישה חשוב לפרט בפניו את מטרות וצרכי העסק. כדאי להקשיב לדבריו ולהתרשם משליטתו המקצועית, שיטת עבודתו והשירותים שהוא מציע. כמו כן, חשוב כמובן לקבל פירוט על טווח המחירים שהוא גובה עבור שירותיו, אך כשמדובר בעסק מכובד, הדבר הראשון שיש לבחון הוא הניסיון והמקצועיות של עורך הדין. כשכסף רב מונח על הפרק, עדיף ללכת על בטוח ולבחור בעורך דין עסקים וחברות מקצועי ובעל ניסיון בתחום, גם אם לעיתים זה אומר שהמחיר יהיה גבוה יותר לעומת עורך דין חסר ניסיון. אין טעם לקחת סיכונים מיותרים ובתחום זה בסופו של דבר הזול ביותר עלול לעלות במחיר היקר ביותר.

בדיקת המלצות ומוניטין:

גם אצל עורכי דין ניתן לבחון מוניטין בתחום. כדי לעשות זאת ניתן לפנות לבעלי עסקים אחרים המשתמשים בשירותיו של עורך דין ולקבל המלצות על העבודה המשותפת. כך ניתן לבדוק האם לקוחותיו מרוצים מתוצאות עבודתו, אישיותו, המחירים שהוא גובה עבור שירותיו ועוד. כמו כן, ניתן לחפש ברשת האינטרנט מידע רלוונטי; אם זה פסקי דין בהם עורך הדין היה מעורב, ביקורות חיוביות ושליליות וכל מידע רלוונטי אחר אשר עשוי לסייע לכם בגיבוש הרושם שקיבלתם.

מומחיות:

חשוב לבדוק את ההכשרה של עורך הדין. יש לוודא כי מדובר בעו"ד שקיבל תעודה ממקום מוסמך ואיכותי (על עורכי דין להציג את תעודות האסמכה שלהם במשרד). כמו כן, יש לבדוק את מידת הניסיון של עורך הדין, באשר התחום העסקי מבוסס על למידה ויכולת ביצוע המשתפרת עם הזמן. איכות הביצוע של עורך הדין מתורגמת תמיד לכסף של בעל העסק השוכר את שירותיו. כמו כן, חשוב לבחון את מידת הניסיון שלו בתחום העסק כאשר ניסיון בתחום הרלוונטי לעסק שלך עשוי להוות יתרון.

יחסי עבודה:

קיימת חשיבות רבה לקשר שבין עורך הדין ללקוח, לכן חשוב לבחור עורך דין עסקים שיהיה לך נוח לתקשר עימו. ככל והתקשורת בינך לבין עורך הדין שבחרת תהא טובה יותר, כך רב הסיכוי שמעבר המידע ישיג עבורך תוצאות טובות יותר וודאי שההפך נכון באותה המידה – עורך דין שלא יקבל ממך את מלוא המידע, ייעץ לך פחות טוב.

למידע נוסף על דיני עסקים >>