עו"ד או יועצת נישואין?

כשמקלפים את הכימיה מהזוגיות (אהבה ותשוקה), נשארים עם התחייבות בני הזוג לשיתוף פעולה ביניהם – כמו כל שותפות. ניתן למדוד את איכות קשר הזוגיות באמצעות בחינת איכות שיתוף הפעולה בין בני הזוג.

ככל ששיתוף הפעולה בין בני הזוג פגום יותר, כך פגום יותר קשר הזוגיות שביניהם והדברים יכולים להיבחן בכל מישור בו קשר הזוגיות מתקיים – ניהול משק הבית המשותף והתרומה לו, הטיפול בילדים, צבירת הרכוש המשפחתי והדאגה אחד לצורכי השניה.

קל יותר לבחון את איכות קשר הזוגיות בערכים של שיתוף פעולה, בלי מסך של רגשות שמעוות את הראיה שלנו ולבחון את מעשי השותף או השותפה שלנו במבחני שיתוף פעולה: האם בן או בת הזוג תורמים לניהול משק הבית המשותף כמצופה משותף? האם בן או בת הזוג לוקחים חלק פעיל בטיפול בילדים כמצופה משותף? האם בן או בת הזוג דואגים לנו כשם שאנו דואגים להם וכמצופה משותף?

אם בחינת התנהגות השותף שלך לקשר מובילה למסקנה שהשותף דואג לעצמו (או לעצמה), יותר מאשר הוא דואג לקשר המשותף, זה הזמן לבחון את עוצמת הפגיעה שהתנהלות מסוג זה גורמת לקשר.

בדרגות הנמוכות של חוסר השיתוף, ניתן למצוא אדם שאינו מסייע לפרנסת המשפחה כמצופה, שאינו מטפל בילדים כמצופה או שאינו מספק כמצופה את צורכי שותפו או שותפתו.

בדרגות הגבוהות יותר של חוסר השיתוף ניתן למצוא אדם שדואג לספק את צרכיו מחוץ לקשר הזוגיות, תוך בזבוז משאבים שנצברו על ידי שני בני הזוג או תוך השארת בן או בת זוגו מחוץ למעגלי ההנאה אותם הוא רודף. התנהלות זו מהווה את אחת מעילות הגירושין המצויינות בחוק.

כשגילינו שהשותף או השותפה שלנו לקשר הזוגיות אינו פועל עוד לטובת הזוגיות, כדאי לנו לפעול במהירות על מנת לטפל בבעיה, כאשר בדרגות הנמוכות יותר של חוסר השיתוף, כדאי לפנות ליועצת נישואין על מנת להנחות אותו או אותה כיצד לתקן את הדרך אך בדרגות הגבוהות יותר של חוסר השיתוף, ובמיוחד מקום בו אותו שותף או שותפה רומס ערכים שחשובים לכם, כדאי לפנות באופן מידי לעורך דין העוסק בדיני משפחה, על מנת לדאוג לטפל בבעיה באמצעים משפטיים שיאפשרו לכם לצאת מהשותפות ללא פגע.


נושאים במאמר:

עורך דין משפחה
יועצת נישואין
עילות גירושין