מקימים עסק או סטארטפ? השתמשו בשירותיו של עורך דין.

הקמת עסק, בין אם מדובר בסטארטאפ, עסקי בוטיק, או עסקים גדולים, הינה משימה הדורשת מחשבה ותכנון נכון על מנת להקנות לעסק יסודות יציבים. אחד האלמנטים החשובים עליהם יש לתת הדעת הוא ההיבט המשפטי אשר נוגע כמעט בכל האספקטים הקשורים לעסק – החל בתהליך הבירורקרטי הנוגע לפתיחת העסק מול הרשויות ונמשך בהיבטים משפטיים שונים לאורך כל חיי העסק.

ליווי עורך דין בפתיחת העסק

יסודות בריאים מהווים כלי מפתח להצלחתו העתידית של העסק. הלכך, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין עוד בטרם פתיחת העסק. עורך הדין הבקיא בתחום המשפט המסחרי יספק ייעוץ משפטי בהתנהלות מול הרשויות, יסביר לכם על ההשלכות בפתיחה של כל סוג עסק (פטור, מורשה, חברה), יבחן את החוזים השונים בדקדוק, יערוך הסכמי מייסדים וחוזי שותפות, יוודא שאין פגיעה בזכויות יוצרים במוצר או בשירות שהעסק מספק וכן יסייע בכל ההיבטים הקשורים לפתיחת העסק או החברה.

שירותים משפטיים במהלך פעילותו השוטפת של העסק

ישנם נושאים וסוגיות רבות אשר נדרשות בסיוע משפטי במהלך חייו של העסק. יש את הנושאים פנימיים הקשורים להתנהלות הפנימית העסק, אם אלו תקנוני חברה, חוזים מול העובדים, נושאים פיננסיים וכדומה. בנוסף יש את נושאים הקשורים לפעילות העסק מול גורמים חיצוניים – הסכמים, מיזוגים ורכישות, תביעות והתמודדות מול תביעות כנגד העסק, זכויות יוצרים, פטנטים ועוד.

לייעוץ המשפטי הצמוד ישנה חשיבות רבה לתפקודו התקין של העסק. פיקוח זה עשוי למנוע חתימה על הסכמים גרועים וביצוע עסקאות כושלות אשר עלולים לגרום לנזקים כספיים ותדמיתיים עצומים לעסק. הלכך, מומלץ להיעזר בעו"ד מסחרי מתחילת הדרך, כך העו"ד יכיר את העסק על בוריו וישרת אותו בצורה יעילה יותר.

בחירת עורך דין לסטארטאפ ולעסק

תחום המשפטים נחשב לפופולארי ביותר בישראל כך שעורכי דין יש בשפע. ההיצע הוא רחב, אך במידה ואנו מעוניינים בעו"ד איכותי שייצג את העסק שלנו מומלץ כי נבחר אותו בקפידה תוך כדי בחינת התאמתו לעסק שלנו:

ראשית, חשוב לבחור בעל מומחיות ומוניטין בייצוג משפטי בתחום של העסק, הדבר יחסוך לעו"ד ולעסק זמן רב ונרוויח ייצוג משפטי טוב יותר.

שנית, חפשו המלצות על עורך הדין  – אם אלו המלצות ברשת או ממקור ראשון מלקוחותיו של עורך הדין.

שלישית, חשוב לבחור בעורך דין אמין שנוכל לשים בו את מבטחינו. הדבר נשמע אבסורדי מכיוון שתפקידו של עורך הדין הוא לפעול על פי החוק והוא מחויב בכללי אתיקה ברורים. אך לצערינו יש לא מעט בעלי מקצוע מפוקפקים בתחום שמנצלים את הכשרתם למטרות רווח לא חוקי כשבתקופה האחרונה עלו בכותרות התקשורת מספר דוגמאות לעבריינים אלה.

.כמו כן, מוטב לעבוד עם עו"ד בעל מזג נח, הרי מדובר בדמות מרכזית בעסק שלנו שילווה את העסק לאורך שנים ורצוי לבחור בעורך דין שיהיה לנו נח לעבוד עמו. מומלץ לקבוע פגישה מסודרת בה נעמוד על קנקנו של עורך הדין ונלמד על אישיותו ואופי עבודתו.

ניתן לראות כי לתפקיד עורך הדין ישנה השפעה רבה על התנהלות העסק, החל מפתיחתו ולאורך כל חיי העסק. הלכך, יש להשתמש בשירותיו של עורך הדין עוד בטרם פתיחת העסק להבטחת פעילותו התקינה בכל הנוגע להיבטים המשפטיים של העסק.